12.9oC 1008 hPa 94 %

Zaprzyjaźnij się z winem na dobre... i na złe!

Naszym autorskim pomysłem realizowanym praktycznie od momentu powstania Hotelu Willa Odkrywców są SPOTKANIA Z WINEM. Ta niebanalna forma spędzenia czasu może przybrać formę atrakcyjnych wydarzeń dla grona znajomych, kontrahentów, Gości czy pracowników. Degustacje, warsztaty, szkolenia i prezentacje, mogą uświetnić imprezy rodzinne oraz firmowe. Charyzmatyczne i niepozbawione humoru prowadzenie spotkań jest dodatkowym atutem, przez co udział w nich pozostaje w pamięci na długi czas.

 

Poniżej prezentujemy listę przykładowych tematów realizowanych w ramach spotkań:

Foodpairing dla o(d)pornych – podczas spotkania mamy okazję poznać bardzo szerokie spektrum produkowanych win (począwszy od wytrawnych, półwytrawnych, po słodkie aż do win wzmacnianych typu sherry). Doświadczalnie i organoleptycznie badamy zachowanie się poszczególnych rodzajów jedzenia w połączeniu z konkretnymi typami win. Brzmi smakowicie!

zDEGUSTOWANI! – podczas spotkania poznajemy trudną i wyczerpującą :) sztukę degustacji wina. Zaczynamy od rodzajów degustacji, poprzez ustalanie kolejności degustacyjnej czy już samej techniki degustacji.  

Randka w ciemno? – zabawa z winem polegająca trochę na detektywistycznym podejściu do tematu… staramy się dowiedzieć i wywnioskować coś na temat wina jedynie na podstawie smaku i aromatów. Oczywiście nutka rywalizacji pomiędzy uczestnikami jest jak najbardziej wskazana… dlatego dla najlepszych uczestników przewidziana jest nagroda ;)

W szampańskim nastroju… - bąbelki, bąbelki i jeszcze raz bąbelki! Wszystko co chciałbyś wiedzieć o winach musujących, ale boisz się zapytać! Dzieje się naprawdę dużo… szum w głowie murowany ;)

Król! – wszystko na temat jednego z najpopularniejszych i najbardziej rozpowszechnionych białych szczepów na świecie… czyli riesling. Podczas spotkania poznajemy całe spektrum win jakie daje właśnie ta odmiana, a także sprawdzamy, czym różnią się rieslingi pochodzące z różnych regionów świata.

Król odwiedził Polskę! – riesling jest popularnym szczepem uprawianym również w Polsce. Daje przepiękne wina i będziemy sprawdzać jak smakują Nasze Polskie rieslingi.

DE-SER czyli deska serów – w przypadku spotkania z tym tematem, skupiamy się na różnych rodzajach serów, w połączeniu z różnymi rodzajami wina. Wyłapiemy doskonałe połączenia i przygotujemy swoje idealne i indywidualne deski serów 

(z)Dolny Śląsk wspaniałe spotkanie z winem, gdzie do czynienia mamy tylko i wyłącznie z winami wytworzonymi na Dolnym Śląsku. Prezentacja najciekawszych winnic i winiarzy Naszego regionu. Będzie różnorodnie!

hotelsystems.pl
Bezpieczny hotel